Fani Gryfa Wejherowo

Zawsze wierni i oddani Gryfa fani!


#1 2011-06-15 19:49:05

KibicGryfa

Administrator

Zarejestrowany: 2011-06-06
Posty: 16
Punktów :   

Obchody 90lecia Gryfa

Spotkaliśmy się tutaj by rozpocząć obchody 90 – lecia najstarszego klubu w Wejherowie oraz zaprezentować państwu pierwszą w historii książkę o klubie „9 dekad Gryfa” – powiedział Rafał Szlas, prezes klubu w Pałacu Przebendowskich w ubiegły piątek. Te uroczystości na dobre rozpoczęły świętowanie 90 – letniego istnienia klubu sportowego w Wejherowie.

Największą radość licznie przybyłym mieszkańcom sprawiła oczywiście książka, w której znaleźć czytelnicy mogą cenne informacje na temat Gryfa Wejherowo oraz wejherowskiego sportu, gdyż niegdyś cały sport był związany właśnie z tym klubem – podkreślał na premierze Łukasz Nowaczyk, współautor monografii.
Głos swój zabrali również Wojciech Gębarowski, prezes firmy Orlex, głównego sponsora Gryfa. – Sponsorowanie Gryfa sprawia mi radość, zaufałem działaczom i ani trochę nie żałuje. Cieszę się, że ten klub tak świetnie się rozwija – mówił Wojciech Gębarowski. Na uroczystościach obecny był również poseł Jerzy Budnik oraz starosta wejherowski Józef Reszke. Oboje byli zgodni co do jednego. – Gryf stał się częścią tego miasta. Jest komórką, która kiedyś skupiała wszystkich naszych wybitnych sportowców. Teraz jest klubem jednosekcyjnym i również świetnie sobie radzi – podkreślali.
Prezes klubu wręczył książki zasłużonym działaczom oraz byłym zawodnikom, a następnie wszyscy udali się na wystawę pt. „Gryf Wejherowo na tle wejherowskiego sportu”, która zrobiła na wszystkich olbrzymie wrażenie. Można na niej znaleźć mnóstwo zdjęć, wycinków z gazet, kronik klubowych, pucharów, odznaczeń i wiele innych – zachęca do oglądania Łukasz Nowaczyk, autor wystawy.
– Było to moim zdaniem bardzo udane otwarcie naszych obchodów, monografia wyszła super, wystawa też wszystkim się podobała. Widziałem, że mieszkańcy wychodzili zadowoleni – zachwalał Rafał Szlas. Jestem dumny, że ten klub działa na terenie naszego miasta i nie tylko już 90 lat i ma za sobą tyle wielkich sukcesów i wspaniałych zawodników – dodał.
– Napisanie takiej książki nie było łatwym zadaniem tym bardziej cieszymy się, że w końcu udało się ją wydać. Mam nadzieje, że czytelnikom się spodoba – mówił Łukasz Nowaczyk, współautor „9 dekad Gryfa”. – Była to masa spotkań z ludźmi, którzy kiedyś byli związani z Gryfem. Weryfikacja dokumentów i dojście do faktów, które chcieliśmy umieścić w tej publikacji – dodał Tomasz Modzelewski, współautor książki.

Wystawę można oglądać w Pałacu Przebendowskich, codziennie, w godzinach 10.00 – 18.00 do końca czerwca. Książkę można zakupić w cenie 39 złotych na stadionie w Wejherowie, księgarni Libellus w CH Nanice oraz księgarni Feniks przy ulicy Rzeźnickiej.


express powiatu wejherowskiego

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.lisiepysie.pun.pl www.srk.pun.pl www.poa.pun.pl www.counterst.pun.pl www.tibiabot.pun.pl